Kiedy wziąć kredyt?

Kredyt może być wykorzystana na prawie wszystko. Niektórzy pożyczkodawcy mogą zapytać, co zamierzasz zrobić z pieniędzmi, ale inni będą chcieli się upewnić, że masz możliwość ich spłacenia. Choć kredyty gotówkowe nie są tanie, mogą być realną opcją w różnych okolicznościach. Oto jak zdecydować, czy jedna z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

O kredytach

Niektóre rodzaje kredytów są przeznaczone na konkretny zakup. Możesz kupić dom za pomocą kredytu hipotecznego, kupić samochód za pomocą kredytu i zapłacić za studia za pomocą kredytu studenckiego. W przypadku kredytu hipotecznego, dom służy jako zabezpieczenie. Podobnie, w przypadku kredytu samochodowego, samochód, który kupujesz będzie zabezpieczeniem.

Ale kredyt gotówkowy często nie ma żadnego zabezpieczenia. Ponieważ nie jest on zabezpieczony majątkiem, który bank mógłby zająć, gdybyś nie spłacił kredytu, pożyczkodawca podejmuje większe ryzyko i najprawdopodobniej obciąży Cię wyższą stopą procentową niż w przypadku kredytu hipotecznego lub samochodowego. Wysokość oprocentowania zależy od wielu czynników, w tym od oceny kredytowej i stosunku zadłużenia do dochodów.

W niektórych przypadkach dostępne są również zabezpieczone kredyty. Zabezpieczeniem może być Twoje konto bankowe, samochód lub inna nieruchomość. Zabezpieczona pożyczka może być łatwiejsza do zakwalifikowania i mieć nieco niższe oprocentowanie niż niezabezpieczona. Jak w przypadku każdej innej zabezpieczonej pożyczki, możesz stracić swoje zabezpieczenie, jeśli nie będziesz w stanie dotrzymać płatności.

Nawet w przypadku niezabezpieczonej pożyczki osobistej, oczywiście, brak terminowych płatności może być szkodliwy dla Twojej oceny kredytowej i poważnie ograniczyć zdolność do uzyskania kredytu w przyszłości.

Sprawdź co zrobić aby dostać kredyt.

o kredytach

Kiedy warto rozważyć kredyt?

Zanim zdecydujesz się na kredyt, będziesz chciał rozważyć, czy mogą istnieć mniej kosztowne sposoby, w jakie możesz pożyczyć pieniądze. Niektóre akceptowalne powody wyboru kredytu to:

  • Pożyczka osobista jest najmniej kosztowną opcją pożyczkową.
  • Nie masz żadnego zabezpieczenia.
  • Pilnie potrzebujesz pieniędzy

Możesz również rozważyć pożyczkę osobistą, jeśli potrzebujesz pożyczki na dość krótki i dobrze określony okres czasu. Pożyczki osobiste są zazwyczaj udzielane na okres od 12 do 60 miesięcy.

Kredyty mogą być przydatne w odpowiednich okolicznościach. Nie są one jednak tanie i często istnieją lepsze alternatywy. Jeśli rozważasz zaciągnięcie takiej pożyczki, sprawdź oferty dostępne na Alior Bank Kredyt.