Jak uzyskać kredyt bankowy

Pożyczka może pomóc Ci zapłacić za potrzebne rzeczy, gdy nie masz gotówki, ale pożyczanie pieniędzy może być skomplikowane. Rozpoczęcie procesu ubiegania się o kredyt bankowy bez zrozumienia tajników może spowodować odrzucenie Twojej prośby o kredyt. Dowiedz się, czego możesz się spodziewać i co możesz zrobić przed czasem, aby zwiększyć szanse na uzyskanie zatwierdzenia.

Zrozum działanie kredytów bankowych

Aby uzyskać kredyt bankowy, zazwyczaj potrzebna jest historia kredytowa. Ponadto twój kredyt często będzie dyktował rodzaj pożyczki i warunki pożyczki, które pożyczkodawca ci przyzna. Oznacza to, że powinieneś mieć historię zaciągania i spłacania kredytów, aby uzyskać pożyczkę. Jak uzyskać pożyczkę, gdy potrzebujesz pieniędzy, jeśli nie masz kredytu?

Musisz zacząć gdzieś, a to zazwyczaj oznacza pożyczanie mniejszej ilości pieniędzy przy wyższych stopach procentowych. Możesz również rozważyć alternatywnych pożyczkodawców, takich jak pożyczkodawcy internetowi, którzy często są skłonni spojrzeć na aspekty twojego rekordu finansowego poza kredytem przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu ci pożyczki. Gdy wyrobisz sobie dobrą historię kredytową, pożyczkodawcy będą Ci pożyczać więcej – i na niższe stopy procentowe.

Pamiętaj, aby naprawić wszelkie błędy w swoich plikach kredytowych, ponieważ sprawiają one, że jesteś ryzykownym kredytobiorcą w oczach kredytodawców i zmniejszają Twoje szanse na uzyskanie dobrej pożyczki.

Kredyt bankowy – zdecyduj o jego wysokości

Pamiętaj, że pożyczka nie jest darmowym pieniądzem – w końcu będziesz musiał spłacić pożyczoną kwotę wraz z odsetkami do banku lub innego pożyczkodawcy. Jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie, Twoja ocena kredytowa może spaść.2 Dlatego tak ważne jest ustalenie właściwej kwoty pożyczki.

Rozważ kwotę, której potrzebujesz w zależności od tego, co planujesz zrobić z pieniędzmi. Weź również pod uwagę to, jakie mogą być Twoje regularne spłaty pożyczki i czy będziesz w stanie je utrzymać zgodnie z okresem spłaty pożyczki. Sprawdź czy to będzie okres miesięczny czy kwartalny.

Dobrym pomysłem jest również przeprowadzenie wstępnych obliczeń pożyczki przed ustaleniem jej wysokości. Pozwoli Ci to zobaczyć, ile zapłacisz za pożyczkę o określonej wartości i jak inna kwota pożyczki (lub okres spłaty, lub oprocentowanie) może zaoszczędzić Ci pieniędzy. Istnieje wiele narzędzi internetowych, które pomogą Ci obliczyć kwotę pożyczki. Oczywiście oprocentowanie pożyczek i warunki kredytowania mogą sprawić, że Twoje ostateczne raty pożyczki będą nieco inne.

Określ rodzaj kredytu bankowego, którego potrzebujesz

Następnie ustal, jakiego rodzaju kredytu bankowego potrzebujesz. Rodzaj pożyczki, którą otrzymasz, będzie zależał od tego, co planujesz zrobić z pieniędzmi. Niektóre popularne rodzaje pożyczek obejmują:

  • Kredyty samochodowe na zakup pojazdu
  • Kredyty mieszkaniowe (hipoteczne), w tym drugie kredyty hipoteczne na zakup domu lub pożyczki pod zastaw domu
  • Pożyczki osobiste, które mogą być wykorzystane na prawie każdy cel
  • Pożyczki biznesowe na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności
  • Pożyczki studenckie na cele edukacyjne
  • Szybkie pożyczki, które mogą zapewnić szybką gotówkę w nagłych wypadkach

Niektórzy pożyczkodawcy mogą zezwolić na zaciągnięcie określonego rodzaju pożyczki, która nie odpowiada Twoim potrzebom. Na przykład, generalnie możesz wziąć pożyczkę osobistą, aby zapłacić za zdrowie, naprawę domu lub inne wydatki. Jednak inne rodzaje pożyczek muszą być wykorzystywane w określonym celu. Na przykład, aby kupić dom, zazwyczaj trzeba skorzystać z pożyczki hipotecznej. Ponadto, możesz nie kwalifikować się do wszystkich rodzajów pożyczek. Na przykład, aby otrzymać pożyczkę studencką, zazwyczaj trzeba przedstawić dowód zapisania się na studia.

Przeczytaj i zobacz kiedy kredyt jest dobrym pomysłem.

Zrozumieć kredyt bankowy

Zanim zaciągniesz kredyt bankowy, przyjrzyj się, jak działa taka pożyczka. Jak będziesz go spłacać – miesięcznie czy jednorazowo? Jakie są koszty odsetek? Czy musisz spłacać w określony sposób (może pożyczkodawca wymaga, abyś płacił elektronicznie za pośrednictwem swojego konta bankowego)? Upewnij się, że rozumiesz, w co się pakujesz i jak wszystko będzie działać, zanim pożyczysz pieniądze. Dobrze jest też ponownie wprowadzić warunki pożyczki do kalkulatora kredytowego i obejrzeć tabelę amortyzacyjną (niezależnie od tego, czy zbudujesz ją sam, czy też komputer zrobi to za Ciebie). Wtedy będziesz mógł zaplanować budżet pożyczki i zobaczyć, jak będzie ona spłacana w czasie.

Informacje na temat kredytów bankowych

Co jeśli nie możesz otrzymać kredytu bankowego?

Możesz początkowo nie uzyskać akceptacji dla pożyczki bankowej. Bank może odrzucić wnioski z prawie każdego powodu, ale muszą być w stanie powiedzieć, dlaczego wniosek został odrzucony. Powody odmowy pożyczki obejmują:

Negatywne pozycje na raporcie kredytowym: Obejmują one ocenę kredytową poniżej wymaganego przez kredytodawcę minimum. Czyli zbyt wiele ostatnich zapytań kredytowych lub zaległe płatności.

Problemy z dochodami lub stosunkiem zadłużenia do dochodów: Jeśli to nie kredyt jest winowajcą, twój dochód może być zbyt niski lub wskaźnik zadłużenia do dochodu zbyt wysoki.
Inne cechy osobiste: Kredytodawcy mogą odmówić Ci również z innych powodów, w tym historii zatrudnienia lub niestabilności miejsca zamieszkania.

Jeśli otrzymasz odmowę, być może będziesz musiał znaleźć inne rozwiązanie. Możesz napisać list lub spróbować zaciągnąć pożyczkę z pomocą poręczyciela o doskonałej zdolności kredytowej i dochodach. Odmowa udzielenia pożyczki nie jest odnotowywana w raporcie kredytowym ani nie wpływa na punktację kredytową. Jeśli więc postarasz się rozwiązać problemy, które doprowadziły do odmowy i ponownie złożysz wniosek, poprzednia odmowa nie będzie wykorzystana przeciwko Tobie. Może się zdarzyć, że zostaniesz zatwierdzony przy drugiej próbie.